Reklama

Nimrod

Nimrod

13.01.2014
Czyta się kilka minut
Nimrod był prawnukiem Noego, wnukiem przeklętego Chama i synem Kusza.
N

Nimrod był prawnukiem Noego, wnukiem przeklętego Chama i synem Kusza. Pochodził więc ze złej rodziny osiadłej w Kanaanie i krajach afrykańskich. Ale właśnie on wsławił się swoimi czynami. Uchodził za wielkiego myśliwego. Co może wskazywać na to, że on jako pierwszy z ludzi zaczął spożywać mięso. Nabiera ta wzmianka dodatkowego znaczenia, gdy z pomocą przychodzą midrasze. Z nich dowiadujemy się, że Bóg wyganiając Ewę i Adama z raju, dał im okrycia, których ani miecz, ani strzała, ani róg zwierzęcia nie naruszą. Strój ten wziął ze sobą Noe na arkę, trafił w ręce Chama – gadają, że go wykradł – i dostał go właśnie Nimrod. Gdy ruszał na łowy odziany w boski strój, zwierzęta podobno same mu się poddawały i traciły zdolność do walki czy ucieczki. Ten sam strój uczynił go wielkim wojownikiem i dzięki temu mógł stworzyć wielkie państwo rozciągające się po niemal całym Bliskim Wschodzie....

4738

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]