Reklama

Nieskrytość

Nieskrytość

19.05.2006
Czyta się kilka minut
Oj, rozhulało się nam towarzystwo, rozhulało. Filozoficznie się rozhulało. Wszyscy wokół narzekają na upadek sfery publicznej, na zmierzch myśli, a tu proszę. Jak gromy z jasnego politycznego nieba padają na nas świetliste race intelektu.
M

Mówi się, że politykom naszym chodzi tylko o władzę, ale chyba mówią to ludzie niewykształceni, sfrustrowani, którzy sami władzy nie mają, bo przecież naszym politykom chodzi o coś zupełnie innego. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszym politykom, z prawa i lewa, nie o władzę chodzi, ale o prawdę. Że powoli, bo powoli, ale nieodwołalnie w polskim życiu publicznym politykę wypiera filozofia. I to sama królowa nauk filozoficznych, alfa i omega refleksji nad światem - teoria poznania.

Mówią, że ciemnota dochodzi do władzy? Nieprawdę mówią. Mówią, że nieuki nami rządzą? Łżą jak psy! Po prostu w swoim zacietrzewieniu, w histerii inteligenckiej nikt nie chce widzieć, że dochodzi do nowego oświecenia i już niedługo będzie tak, jak dwieście lat temu, kiedy to rozumni władcy otaczali się filozofami albo sami filozofami się stawali, bo przecież dobro państwa wymaga...

7847

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]