Reklama

Niepewne filary tronu Putina

Niepewne filary tronu Putina

08.04.2017
Czyta się kilka minut
Dla obozu władzy w Rosji najważniejsze jest uspokojenie nastrojów i zapewnienie prezydentowi przekonującej reelekcji w 2018 r. Atak w Petersburgu pokazuje, że nie będzie to oczywiste.
Stacja metra Technologiczeskij Institut w Petersburgu, gdzie doszło do zamachu, 4 kwietnia 2017 r. Fot. Grigory Dukor / REUTERS / FORUM
W

W wagonie petersburskiego metra w środku dnia wybucha bomba. Ginie 14 osób, 49 odnosi rany. Tyle wiadomo na pewno. Za wcześnie bowiem, aby mówić, kto był sprawcą – według głównej wersji rosyjskiego Komitetu Śledczego zamachu dokonał samobójca.

Daleka od stabilności, sytuacja w Rosji teraz może zdestabilizować się jeszcze bardziej. Tymczasem na rok przed wyborami prezydenckimi władze potrzebują spokoju, by przeprowadzić bez zbędnego ryzyka ponowny wybór Putina. Zapewne będą przykręcać śrubę, aby uzyskać maksimum kontroli nad społeczeństwem. Tylko czy to się powiedzie?

Pytania, mnóstwo pytań

W poniedziałek, 3 kwietnia, Putin gościł w rodzinnym mieście. Spotkał się z prezydentem Białorusi. Wiadomość o bombie nie przerwała rozmów. Dopiero wieczorem Putin przybył na stację, w pobliżu której doszło do wybuchu, by złożyć kwiaty.
Bomba wybuchła...

4619

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]