Reklama

Nieodwołalne zatroskanie

Nieodwołalne zatroskanie

04.01.2006
Czyta się kilka minut
---ramka 403604|prawo|3---Moi starsi bracia opowiadali, że w latach stalinowskich wysocy funkcjonariusze partyjni pisali do rodzinnych parafii, żądając wykreślenia z ksiąg parafialnych zapisów świadczących o ich chrzcie. Podkreślali swoją niewiarę oraz pragnienie zerwania wszystkich więzi z Kościołem. Odpowiedź była zawsze taka sama: nie ma możliwości przekreślenia ważnie przyjętego sakramentu chrztu.
C

Czasy się zmieniły i dziś raczej nikt nie martwi się swoją metryką, ale spotkać można wiele osób, które pod wpływem lektur i filmów, odmiennych koncepcji filozoficznych i orientalnych religii odchodzą od wiary, negują wartości, w których zostały wychowane. Przyczyną radykalnego zerwania z wiarą ojców bywają również dramatyczne wydarzenia życiowe lub krzywdy wyrządzone przez zdeklarowanych chrześcijan. Szczególnie przykre dla rodziców są sytuacje, gdy zbuntowane dzieci rzucają im w twarz stwierdzenia, że chrześcijaństwo to religia ciemnoty i przyczyna wszelkich udręk ludzkości. Rodzice pytają czasem: "Jaki błąd popełniliśmy, że nasze dziecko tak radykalnie podważa wiarę, którą staraliśmy się mu przekazać? Czy warto było je chrzcić, skoro teraz wszystko neguje?".

Być może i w Twoim otoczeniu jest ktoś odrzucający Boga lub niemieszczący się w Kościele: Twój syn...

2851

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]