Reklama

Niemcy w trudnej sytuacji

Niemcy w trudnej sytuacji

23.02.2003
Czyta się kilka minut
P

Postawa Niemiec wobec wojny z Irakiem jest powszechnie znana. Nie mam zamiaru jej oceniać, uczyni to historia. Jest jednak godne zastanowienia, że Niemcy (czy raczej rząd niemiecki) zajmują takie stanowisko już teraz - pod przymusem logiki zachowań, zapoczątkowanych w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi jesienią ubiegłego roku.

Już wtedy kanclerz Schroder posunął się zbyt daleko jak na dostępną wiedzę i rozsądek. Z ust kanclerza oraz jego współpracowników padały deklaracje, że Niemcy nigdy nie wezmą czynnego udziału w wojnie przeciwko Irakowi. Polityk nie powinien tak postępować, bo nie jest wróżką i nie może przewidzieć przyszłości. Jednak kanclerz Niemiec złożył takie obietnice i teraz trudno byłoby mu się z nich wycofać, zważywszy na kształt rządzącej koalicji. Innymi słowy, kanclerz Niemiec stał się więźniem rozpętanej przez siebie (na użytek...

3685

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]