Reklama

Nielsen

Nielsen

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Jeśli zobaczycie Państwo człowieka w nietwarzowym garniturze niosącego przez świat białą flagę z wyciętym okrągłym środkiem – to będzie Nielsen.
J

Jeśli zobaczycie Państwo człowieka w nietwarzowym garniturze niosącego przez świat białą flagę z wyciętym okrągłym środkiem – to będzie Nielsen. Miałem szczęście go spotkać osobiście, Nielsena, Nielsen nazywał się jakoś inaczej, ale teraz Nielsen to Nielsen, Nielsen, Nielsen. Przyszedł bez flagi, przyszedł z laptopem i notatkami, wygłosił spicz ilustrowany filmami i fotografiami, przyszedł i mnie ujął, przyszedł i mnie podbił. Głównie tym, że z ogromnym poczuciem humoru porywa się z motyką na słońce, z białą flagą na śmiertelnie nieuleczalne konflikty, z pełną świadomością porażki, głupstwa w oczach świata.
Ale ciągle, od 11 lat próbuje: w Iraku, Iranie, Afganistanie, Egipcie, Stanach, Ukrainie. Właśnie wybiera się na teren Państwa Islamskiego. Usiłuje beznadziejnym paraartystycznym gestem leczyć mordercze podziały, ryzykując zdrowie i życie w imię... Czego? Podjęcia się...

1985

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]