Reklama

Niedosyt i przesyt

Niedosyt i przesyt

06.12.2021
Czyta się kilka minut
Z

Zanim nas wezwą na oględziny, pomiary i przesłuchanie do Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii, wypada się rozluźnić. Domyślać się wolno, że ta absolutnie nieunikniona wizyta będzie kolejnym, przeciekawym momentem w naszym kolorowym – co tu kryć – życiu. Oto wszystkie rozmowy z funkcjonariuszami takiego bądź owakiego państwa polskiego pozostawiły na naszym steranym mózgowiu głęboki odcisk. Czasem niosły uczucie niedosytu, a czasem, jakże często, tłustego przesytu. Niedosyt i przesyt, te dwa przepiękne słowa oddają wszystkie emocje po wyjściu z dowolnego gabinetu polskiego funkcjonariusza partyjno-rządowego.

Spodziewane, rychłe wezwanie do siedziby lokalnego oddziału Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii na pomiary, oględziny i przesłuchanie oraz – a jakże – na podpisanie tajnego zobowiązania do współpracy, uruchamia – owszem, może na zapas – naszą chorą wyobraźnię....

4224

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]