Reklama

Niechęć mimochodem

Niechęć mimochodem

29.11.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
g

gdy nasza diabelska egzystencja zdaje Ci się marnością nad marnościami; gdy popadasz w coraz głębszą frustrację i wykazujesz pierwsze symptomy wypalenia zawodowego; gdy tracisz poczucie sensu i misji, kusząc z mozołem i bez większego efektu – pokrzepienia szukaj wśród pobożnisiów!
Niedawno i mnie udzielił się jesienny spleen, ale nim stoczyłem się w otchłań melancholii, a może i depresji – w ręce wpadł mi wywiad z pewnym amerykańskim działaczem ruchu pro-life. Co za ulga! Troska tegoż aktywisty o bezkształtne zygoty i mizerne płody oczywiście mi nie leży, ale reszta jego wywodów – i owszem, zasługuje na najwyższą uwagę i szacunek. Rozmowa ukazała się zresztą pod wielce obiecującym tytułem „Franciszek przynosi zamęt”. I rzeczywiście – o rozczarowaniu wywiadem mowy nie ma. Nasz przyjaciel zza Oceanu rozprawia się z oberklechą bez pardonu. Klauna w bieli...

4053

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]