Reklama

Niech ją Bóg błogosławi!

Niech ją Bóg błogosławi!

03.08.2020
Czyta się kilka minut
Tak kard. Michael Czerny odpowiedział na pytanie, czy katolicy powinni naśladować matkę Mechthildę Thürmer, której grozi więzienie za udzielanie azylu imigrantom.
T

 Zdaniem podsekretarza Sekcji Migrantów i Uchodźców w watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka postępowanie niemieckiej mniszki jest częścią „długiej tradycji chrześcijan żyjących wiarą aż do ostatecznych konsekwencji”. Podczas interaktywnego seminarium zorganizowanego przez katolicki tygodnik „The Tablet” kardynał dodał, że nie widzi powodu, dla którego tradycja ta miałaby być w dzisiejszych czasach „odrzucana lub łamana”.

Matka Mechthilda Thürmer jest ksienią benedyktyńskiego opactwa w Kirchschletten w Bawarii. W ciągu ostatnich kilku lat ponad 30 razy udzieliła schronienia kobietom ubiegającym się o azyl. 62-letnia mniszka uważa, że nie robi niczego złego. „Udzielenie konkretnej pomocy osobie w potrzebie nie może być przestępstwem” – tłumaczy. Pod koniec lipca sąd w Bambergu odroczył jej rozprawę. ©℗

Czytaj także: Jezus w brudnych spodniach - rozmowa z kard. Michaelem Czernym

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]