Reklama

Niebezpieczni są wśród nas

Niebezpieczni są wśród nas

13.01.2014
Czyta się kilka minut
Oto dwa – pozornie ze sobą niezwiązane – wydarzenia z ostatnich tygodni.
P

Pod koniec listopada ubiegłego roku głośno robi się wokół „ustawy o niebezpiecznych”. Za sprawą szykowanych przez rząd zmian wyjątkowo okrutni przestępcy, którym kiedyś (na mocy amnestii) karę śmierci zmieniono na 25 lat więzienia, mogą być – co ważne, już po odbyciu kary – izolowani w ośrodkach „zapobiegania zachowaniom dysocjacyjnym”, jeśli sąd uzna, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo recydywy.
Z kolei na początku tego roku wybucha – po wypadku w Kamieniu Pomorskim – sprawa pijanych kierowców. Opozycja zgłasza propozycje drastycznego zaostrzenia kar za jazdę po pijanemu. Premier Donald Tusk deklaruje, że nie będzie się licytował na radykalizm, później jednak rząd zapowiada zmiany w przepisach (zmiany, owszem, mniej radykalne niż postulaty opozycji, ale idące w tym samym kierunku: zakładające m.in. obowiązek wożenia w samochodach alkomatów i zaostrzenie niektórych sankcji...

3022

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]