Reklama

Ładowanie...

Niebezpieczni są wśród nas

13.01.2014
Czyta się kilka minut
Oto dwa – pozornie ze sobą niezwiązane – wydarzenia z ostatnich tygodni.
P

Pod koniec listopada ubiegłego roku głośno robi się wokół „ustawy o niebezpiecznych”. Za sprawą szykowanych przez rząd zmian wyjątkowo okrutni przestępcy, którym kiedyś (na mocy amnestii) karę śmierci zmieniono na 25 lat więzienia, mogą być – co ważne, już po odbyciu kary – izolowani w ośrodkach „zapobiegania zachowaniom dysocjacyjnym”, jeśli sąd uzna, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo recydywy.
Z kolei na początku tego roku wybucha – po wypadku w Kamieniu Pomorskim – sprawa pijanych kierowców. Opozycja zgłasza propozycje drastycznego zaostrzenia kar za jazdę po pijanemu. Premier Donald Tusk deklaruje, że nie będzie się licytował na radykalizm, później jednak rząd zapowiada zmiany w przepisach (zmiany, owszem, mniej radykalne niż postulaty opozycji, ale idące w tym samym kierunku: zakładające m.in. obowiązek wożenia w samochodach alkomatów i zaostrzenie niektórych sankcji...

3022

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]