Reklama

Nazaret w Tamanrasset

Nazaret w Tamanrasset

13.03.2005
Czyta się kilka minut
Żeby być bratem, nie wystarczy dawać, nawet wszystko rozdać. Trzeba także przyjmować, dzielić coś z innymi. Trzeba pozwolić sobie pomóc.
C

Chciałbym być na tyle dobrym, aby mówiono: jeśli taki jest uczeń, jaki jest Mistrz? (Karol de Foucauld)

Klucząc po Saharze, Brat Karol spotyka Amenokala, przywódcę Tuaregów, który zaprasza go, aby zamieszkał w Hoggar - ponad tysiąc kilometrów od najbliższego chrześcijanina. W lipcu 1905 r. podczas postoju na pustyni znów medytuje na temat własnego powołania: “Obierz za cel życie z Nazaretu, we wszystkim i na wszystko w jego prostocie (...) pracując nie mniej niż osiem godzin dziennie (o ile to możliwe fizycznie) jak Jezus w Nazarecie, ani wielkiej posiadłości, ani wielkiego mieszkania, ani wielkich wydatków, ani nawet dużej jałmużny, ale całkowite ubóstwo we wszystkim".

Karawana przybywa do miejsca, gdzie stoi kilka ziemianek. Brat Karol jeszcze tego samego dnia pisze: “Wybieram Tamanrasset, wieś z dwudziestoma dymami w sercu Hoggar. Wybieram...

5983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]