Reklama

Nasz Pasaż

21.09.2015
Czyta się kilka minut
13 – 20 września
O

OPATRZNOŚĆ W ROLI GŁÓWNEJ
Kończą się zdjęcia do filmu „Bóg w Krakowie”. Reżyserem jest Dariusz Regucki, występują m.in. Jerzy Trela, Radosław Pazura i Kamilla Baar. Mozaikowa konstrukcja ukazuje losy kilku bohaterów, w tym młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję, prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych, drobnego złodzieja planującego kradzież relikwiarza z Krwią Pańską, małżeństwa niemogącego doczekać się dziecka i mężczyzny ogarniętego nałogiem hazardu. Jak wyjaśniają twórcy filmu, „w historie wszystkich bohaterów wkracza Opatrzność”. Kluczowe sceny będą rozgrywać się w atrakcyjnych lokalizacjach sakralnych, m.in. przed krzyżem królowej Jadwigi w katedrze wawelskiej, przed cudowną figurą Dzieciątka Koletańskiego w kościele bernardynek, przed obrazem Matki Bożej od Wykupu Niewolników w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana...

2387

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]