Reklama

Nasz Pasaż

Nasz Pasaż

21.09.2015
Czyta się kilka minut
13 – 20 września
O

OPATRZNOŚĆ W ROLI GŁÓWNEJ
Kończą się zdjęcia do filmu „Bóg w Krakowie”. Reżyserem jest Dariusz Regucki, występują m.in. Jerzy Trela, Radosław Pazura i Kamilla Baar. Mozaikowa konstrukcja ukazuje losy kilku bohaterów, w tym młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję, prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych, drobnego złodzieja planującego kradzież relikwiarza z Krwią Pańską, małżeństwa niemogącego doczekać się dziecka i mężczyzny ogarniętego nałogiem hazardu. Jak wyjaśniają twórcy filmu, „w historie wszystkich bohaterów wkracza Opatrzność”. Kluczowe sceny będą rozgrywać się w atrakcyjnych lokalizacjach sakralnych, m.in. przed krzyżem królowej Jadwigi w katedrze wawelskiej, przed cudowną figurą Dzieciątka Koletańskiego w kościele bernardynek, przed obrazem Matki Bożej od Wykupu Niewolników w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana...

2387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]