Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

15.12.2014
Czyta się kilka minut
Fot. Kamila Zarembska
K

KOLEJOWE WYKLUCZENIE
W związku z wprowadzeniem Pendolino, na trasie Kraków–Warszawa zlikwidowano tańsze połączenia w godzinach szczytu. Za wygodną i szybką podróż do stolicy krakowianie będą musieli płacić nawet 150 zł, zamiast dotychczasowych 54 zł. Redakcja lokalnego oddziału „Gazety Wyborczej” przygotowała petycję w tej sprawie do minister infrastruktury; można ją podpisać na stronie krakow.gazeta.pl. Jako pierwszy swój podpis złożył prezydent Jacek Majchrowski.

ANIOŁY W REMONCIE
Według informacji „Dziennika Polskiego” w 2015 r. parafia Mariacka planuje rozpoczęcie remontu ołtarza Wita Stwosza. Prace mogą potrwać nawet pięć lat. W pierwszej kolejności konserwacji zostanie poddana scena koronacji Maryi, postaci św. Stanisława, św. Wojciecha i aniołów.

OCHRONA ZABYTKÓW
12 grudnia nieznani sprawcy...

1586

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]