Reklama

Odeszła Barbara Sass

Odeszła Barbara Sass

03.04.2015
Czyta się kilka minut
2 kwietnia zmarła scenarzystka i reżyserka Barbara Sass-Zdort. Urodziła się 14 października 1936 r. w Łodzi, tam też w 1958 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową.
Fot. Andrzej Rybczyński / PAP
D

Debiutowała dopiero w 1980 r. dramatem psychologicznym „Bez miłości” z Dorotą Stalińską w roli bezwzględnej młodej dziennikarki (wcześniej kręciła filmy telewizyjne i pracowała jako drugi reżyser przy filmach Andrzeja Wajdy, Jerzego Skolimowskiego, Wojciecha J. Hasa). Później nakręciła m.in. „Krzyk”, „Pokuszenie”, „Dziewczęta z Nowolipek”, „Tylko strach”. Jej ostatnim filmem jest „W imieniu diabła” z 2011 r. W życiu zawodowym i prywatnym była związana z operatorem Wiesławem Zdortem. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]