Reklama

Przerwane milczenie Harper Lee

Przerwane milczenie Harper Lee

09.02.2015
Czyta się kilka minut
Autorka jednej, ale kultowej powieści „Zabić drozda” po 55 latach wyda drugą książkę.
Fot. Rob Carr / AP / EAST NEWS
W

Wkrótce po tej wiadomości w amerykańskich mediach pojawiły się spekulacje, że decyzja o publikacji wcale nie należała do pisarki. 88-letnia Lee – która po wylewie ma problemy ze wzrokiem i słuchem – niedawno pochowała starszą siostrę, wspierającą ją wcześniej we wszelkich krokach wydawniczych.
„Czuję się jak nowo narodzona i cieszę się jak cholera z reakcji na moją nową powieść” – takie oświadczenie przekazała mediom jej prawniczka. „Ci, którzy twierdzą, że Lee ma demencję, zapewne nie widzieli jej w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Problem w tym, że prawie nikt jej nie widuje” – powiedział przyjaciel pisarki, który odwiedził ją ostatnio w domu opieki.
Powieść „Go Set a Watchman” powstała przed „Zabić drozda” i uważana była dotąd za zaginioną. Ma ukazać się w lipcu. Już teraz zajmuje w przedsprzedaży pierwsze miejsce na liście bestsellerów Amazona; „Zabić drozda” jest drugie.
© ℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]