Reklama

Ładowanie...

Wspólny ból

Wspólny ból

28.08.2017
Czyta się kilka minut
JORDI COTRINA / EL PERIODICO
N

Na zdjęciu, które w minionym tygodniu obiegło hiszpańskie media, rodzice trzyletniego Xaviego Mártineza, najmłodszej śmiertelnej ofiary ataku terrorystycznego w Barcelonie z 17 sierpnia, przytulają płaczącego imama. Zrobiono je w miniony czwartek w Rubí, rodzinnej miejscowości chłopca, podczas zgromadzenia upamiętniającego ofiary zamachu. Kilka godzin wcześniej Javier Mártinez, ojciec Xaviego, mówił lokalnemu dziennikowi: „Dzielę ból także z bliskimi terrorystów. Dzielę go. Jesteśmy ludźmi. Jesteśmy bardzo, bardzo, bardzo ludźmi. Nie mówię jak odurzony. Nie biorę żadnych pigułek; nie potrzebuję ich. Mówię z serca”. Dodał też: „Potrzebuję uścisnąć jakiegoś muzułmanina. Żeby ci ludzie się nie bali. Potrzebuję to zrobić”.

W sobotę w Barcelonie odbył się marsz pod hasłem „Nie boję się” – wśród pół miliona osób, które demonstrowały jedność i sprzeciw wobec terroryzmu, byli też przedstawiciele barcelońskiej społeczności muzułmańskiej. Wielu uczestników trzymało plakaty z napisem: „Nie dla islamofobii”. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]