Naga siła

Naga siła

16.11.2020
Czyta się kilka minut
Urodzony Don Juan i najwybitniejszy fotograf świata – taki obraz chciał po sobie pozostawić Helmut Newton.
Catherine Deneuve dla pisma „Esquire”, Paryż, 1976 r. © HELMUT NEWTON ESTATE; DZIĘKI UPRZEJMOŚCI HELMUT NEWTON FOUNDATION
H

Helmut Newton to fotograf legenda. Pracował dla największych czasopism modowych na świecie: od „Le Jardin des Modes” przez „Queen” i „Stern” po „Vogue’a”. Wykonał portrety dosłownie wszystkich ważnych: Salvadora Dalí (tuż przed śmiercią), Margaret Thatcher (Żelazna Dama nie lubiła tego zdjęcia, wygląda na nim jak rekin), Leni Riefenstahl (zdaniem Newtona miała piękne nogi), Le Pena (z dobermanami, „Le Monde” opublikował obok tej fotografii zdjęcie Hitlera z owczarkami alzackimi) czy księżnej Monako, Karoliny (w drzwiach, w czarnej, pięknej sukni, ze smutnym boston terrierem na smyczy).

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Im bardziej kobieta wyzwolona seksualnie ( i co ważne - darmowo), tym dostępniejsza, tym łatwiej ją przejąć jako towar i wykorzystać w dowolny sposób, w zależności od siły talentu lub siły seksualnego parcia. Rozumiem chyba, że zafascynowało cię wielopoziomowe "jeb..ctwo" bohatera artykułu, które zapoczątkowane oczywiście tym biologicznym (ładnie i gorliwie wypunktowanym), przeszło w bardzie wyrafinowane formy spełnienia i wizualizacji. Jakie możliwości daje talent otrzymany od Boga i jak zyskuje na tym kultura, dużo by opowiadać, co nie? Grzech nie widzieć tego:)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]