Reklama

Na betonie kwiaty nie rosną

Na betonie kwiaty nie rosną

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Kluczowy problem polskiej sceny politycznej najlepiej zdefiniował Donald Tusk, mówiąc, że nie ma z kim przegrać wyborów.
P

Po ostatnich wyborach prezydenckich wydawało się, że na polską scenę polityczną - i tak już nieźle zacementowaną - wylano zawartość kilku betoniarek. Było to o tyle paradoksalne, że wszystkie wcześniejsze wybory prezydenckie działały jak dynamit podłożony pod system partyjny. Stare struktury szły w gruzy, a wszystko układało się po nowemu. W czasie ostatniego wieczoru wyborczego wydawało się, że tym razem wszystko będzie na odwrót. Dziś nie jest to już tak oczywiste. Widać, że wybory - nawet jeśli utwierdziły dotychczasowe podziały, wywołując dodatkowe emocje wyborców - rozchwiały także emocje polityków. W obydwu głównych partiach doszło do odejścia postaci może nie reprezentatywnych, ale znaczących.

Problem w tym, że na razie nowym inicjatywom towarzyszą stare metody działania. Na pierwszy ogień poszedł Janusz Palikot, który na tyle rozpędził się w swoich...

5506

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]