Reklama

Ładowanie...

Pustka między biegunami

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Nadzieje na powstanie nowej siły mogą podnieść jakość polskiej polityki, bo nic tak nie demoralizuje głównych partii jak przekonanie, że tworzą nierozerwalny kartel.
Rys. Zygmunt Januszewski
O

Od pięciu lat powracają niczym kolejne odcinki serialu medialne spekulacje z tezą „Polacy są znużeni wyborem pomiędzy PO i PiS – czas na stworzenie nowej siły politycznej”. Z dwoma wariantami: w pierwszym alternatywą jest nowa siła na lewicy, w drugim – coś pomiędzy PO a PiS. Nowa fala spekulacji pojawiła się wraz z wyborami w PO i znalazła swój wyraz w liście, który Donald Tusk wysłał do członków partii, dość jednoznacznie sugerując, że to Jarosław Gowin tworzy nową inicjatywę.
NIEZDECYDOWANI
Regularne majaczenie na horyzoncie nowych politycznych bytów każe do problemu podchodzić z rezerwą. Przede wszystkim dlatego, że dzisiejsi dziennikarze i publicyści wyrośli w świecie stałych kryzysów politycznych, rozpadów i upadków partii. Uznają podobne wydarzenia za niezbędny element rzeczywistości i szczególną atrakcję, z utęsknieniem wyczekując ich pojawienia...

11187

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]