Reklama

Pustka między biegunami

Pustka między biegunami

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Nadzieje na powstanie nowej siły mogą podnieść jakość polskiej polityki, bo nic tak nie demoralizuje głównych partii jak przekonanie, że tworzą nierozerwalny kartel.
Rys. Zygmunt Januszewski
O

Od pięciu lat powracają niczym kolejne odcinki serialu medialne spekulacje z tezą „Polacy są znużeni wyborem pomiędzy PO i PiS – czas na stworzenie nowej siły politycznej”. Z dwoma wariantami: w pierwszym alternatywą jest nowa siła na lewicy, w drugim – coś pomiędzy PO a PiS. Nowa fala spekulacji pojawiła się wraz z wyborami w PO i znalazła swój wyraz w liście, który Donald Tusk wysłał do członków partii, dość jednoznacznie sugerując, że to Jarosław Gowin tworzy nową inicjatywę.
NIEZDECYDOWANI
Regularne majaczenie na horyzoncie nowych politycznych bytów każe do problemu podchodzić z rezerwą. Przede wszystkim dlatego, że dzisiejsi dziennikarze i publicyści wyrośli w świecie stałych kryzysów politycznych, rozpadów i upadków partii. Uznają podobne wydarzenia za niezbędny element rzeczywistości i szczególną atrakcję, z utęsknieniem wyczekując ich pojawienia...

11187

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]