Reklama

Muzyka niemożliwa

Muzyka niemożliwa

15.06.2020
Czyta się kilka minut
Małe Instrumenty od początku istnienia polemizują z tradycyjnym wyobrażeniem tego, czym jest wydawnictwo płytowe i muzyka w ogóle.
Paweł Romańczuk (z lewej), założyciel zespołu Małe Instrumenty, i Mateusz Kołodziejczyk, uczestnik projektu Art Impossible, w pracowni Małych Instrumentów we Wrocławiu, wrzesień 2019 r. KAZIMIERZ ŹDZIEBŁO / MATERIAŁY PRASOWE
I

Ich najnowsza płyta nosi tytuł „Art Impossible”, czyli „Sztuka niemożliwa”. Taka deklaracja waży naprawdę dużo, gdy decyduje się na nią prowadzony przez Pawła Romańczuka zespół Małe Instrumenty. Ma on już na koncie album z kompozycjami Fryderyka Chopina przełożonymi na świat zabawkowych pianin i fortepianów (2010). Ma w swoim katalogu „Samoróbkę” (2013) – płytę skomponowaną na instrumenty i obiekty dźwiękowe skonstruowane w pracowni zespołu. Wydał też „Katarynkę” (2012), która sama w sobie jest tytułowym instrumentem, a na jej dnie skrywa się płyta CD.

Były to bez wątpienia „projekty niemożliwe”, jednak dopiero teraz wrocławianie zdecydowali się na tytuł tak wyrazisty.

– Ta płyta jest dość nietypowa, jak na naszą działalność – przyznaje Romańczuk. – O ile którakolwiek z wcześniejszych może być uznana za typową.

Niezwykłość jest wpisana w DNA zespołu. Kiedy...

14530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]