Reklama

MSZ: Mały pożytek z wielkiej afery

MSZ: Mały pożytek z wielkiej afery

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Właściwie wszystko w tej aferze odbyło się jak trzeba. Dziennikarze tygodnika Nie okazali się wytrawni, bo zdobyli dobry materiał. Minister Włodzimierz Cimoszewicz zachował się tak, jak odpowiedzialny polityk zachować się powinien i podał się do dymisji. Premier dymisji nie przyjął w przekonaniu, że jedna wpadka nie może decydować o polityce zagranicznej, której (jakkolwiek by jej nie oceniać) gwarantem jest teraz Cimoszewicz.
J

Jerzy Urban zaś postąpił jak na odpowiedzialnego redaktora przystało i oddał Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego komputerowe dyski z tajemnicami MSZ. I zarazem, niczym rasowy dziennikarz, dyski skopiował, i zapowiada kolejne publikacje. ABW, jeśli wierzyć jej szefowi, zatrzymała złodzieja i pasera. A minister Cimoszewicz zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych wpadki i wprowadzenie ulepszeń w ochronie danych.

Może więc podejrzani o kradzież i sprzedaż dysków przysłużyli się sprawie? Nawet jeśli nie zawierały one danych kluczowych dla racji stanu, ich “wyciek" obnażył słabość ochrony kraju, zwrócił uwagę na problem i przez to może przyczynić się do lepszej ochrony tego, co naprawdę ważne.

Pozostają jednak pytania. Jak odbudować wiarygodność Polski jako poważnego partnera w polityce międzynarodowej? Czy na pewno dane z polskich...

1228

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]