Reklama

Moskwa nie wierzy w metadon

Moskwa nie wierzy w metadon

09.11.2009
Czyta się kilka minut
Rosja wkłada coraz więcej wysiłku w walkę z narkomanią i z epidemią HIV/AIDS. Jednocześnie broni się przed wprowadzeniem metod, które sprawdziły się w innych krajach.
Z

Z Aleksiejem (imię zmienione), doświadczonym moskiewskim street-workerem i psychologiem, jedziemy na północ miasta, aby porozmawiać z narkomanami. Dla dziennikarza z Polski wydaje się to proste: w Warszawie czy Krakowie większość uzależnionych rozmawia z prasą chętnie; mogą poskarżyć się na bezduszność policji czy niesprawiedliwe sądy. A okazja jest tu znakomita: nad rzeką Moskwą, w luksusowym centrum konferencyjnym World Trade Center (zbieżność nazw nieprzypadkowa), obradują właśnie specjaliści z całego świata, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i światowych funduszy.

Rozmawiają o HIV/AIDS w krajach Europy Wschodniej i Azji Centralnej. Ale i tak najważniejsza jest Rosja - bo tu skala zagrożenia jest największa. Według oficjalnych rosyjskich danych, liczba zarejestrowanych przypadków HIV na terenie Federacji Rosyjskiej wynosiła w czerwcu tego...

11664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]