Reklama

Morderstwo na morzu

Morderstwo na morzu

13.11.2017
Czyta się kilka minut
„To tragedia całej ludzkości”, powiedział prefekt włoskiego Salerno, gdy razem z 400 podjętymi z morza migrantami hiszpański statek Cantabria przywiózł do tego portowego miasta ciała 26 nastoletnich Nigeryjek, które podczas podróży zostały zamordowane, prawdopodobnie przez szmuglerów ludzi.
PAOLO MANZO / NURPHOTO / EASTNEWS
N

Niektóre przed śmiercią zgwałcono. Według rzecznika włoskiego oddziału UNHCR, agencji ONZ ds. uchodźców, ok. 90 proc. migrantek dociera do Włoch z ranami lub innymi śladami przemocy. Wiele kobiet w zamian za zapewnienie transportu zmusza się do prostytucji. Od początku roku do Europy dotarło drogą morską ponad 152 tys. ludzi; co najmniej 3 tys. zginęło. To o ok. połowę mniej niż rok wcześniej – za spadek tej liczby odpowiada pakt zawarty przez Włochy z Libią w sprawie zatrzymywania migrantów na afrykańskim wybrzeżu. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]