Reklama

Mój fake news

Mój fake news

18.03.2019
Czyta się kilka minut
Z natury nie jestem przeciwnikiem. Ja bym się w polityce w ogóle nie sprawdził, ani w wojskowości, ani w prokuraturze.
E

Ewentualnie może byłbym dobrym księdzem, chociaż od księdza też czasem oczekuje się potępień, a ja nie wiem, czy umiałbym spełnić te oczekiwania. Za bardzo lubię życie. Życie w ogóle mi się podoba, nawet od paskudnej strony. Zawsze sobie wyobrażam, że jak ktoś jest po paskudnej stronie, to mimo wszystko ma szansę przejść na tę mniej paskudną. Jak mówi lub robi paskudne rzeczy, to może w końcu się zmęczy albo coś go oświeci, albo po prostu jakaś inna część jego „ja” dojdzie do głosu. Widziałem takie przypadki i wiem, że to możliwe. Ludzie wcale nie podobają się sobie, kiedy są paskudni. To znaczy, owszem, niektórym sprawia przyjemność, że zatrują innym życie, sprawią ból albo chociaż zepsują humor. Ale wtedy wcale nie widzą siebie jako paskudnych. Uważają nawet, że wyrządzają innym przysługę. I że w ten sposób czynią świat lepszym.

Najwięcej fake newsów produkuje człowiek na...

3683

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]