Reklama

Mój brudny piasek

Mój brudny piasek

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Nie wiem jak inni, ale ja nie mam zamiaru. Nie wypełnię! Nie wypełnię Wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych, choć jako właściciel gruntu rolnego o powierzchni jednego hektara z kawałkiem mógłbym za to uzyskać w nieodległej przyszłości kęs grosza z kasy Unii Europejskiej.
A

A uczynię tak lub raczej nie-uczynię nie dlatego, że nie umiem, bo co to za sztuka wpisać do formularza nazwisko, imię, oświadczenie o powierzchni działki, oświadczenie o sposobie jej wykorzystania oraz datę i podpis. Jak najbardziej umiem. Uczynię tak lub raczej nie-uczynię z przyczyn zasadniczych: konstytucyjnych, gospodarczych i moralnych.

Po pierwsze dlatego, że wszyscy obywatele Rzeczypospolitej powinni być równi wobec prawa, gdy tymczasem według Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściciele gruntów rolnych dzielą się na dwie grupy. Do jednej - poniżanej i dyskryminowanej - należą właściciele gruntów. Do innej - uprzywilejowanej - należą ci, którzy utrzymują grunty w “dobrej kulturze rolnej", a więc chronią ziemię przed erozją, utrzymują odpowiedni poziom próchnicy, zachowują odpowiednią strukturę gleby i zachowują naturalne środowisko...

3311

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]