Reklama

Módl się, pracuj i koloruj

Módl się, pracuj i koloruj

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Znów chodzę do drugiej klasy. Wszystko wróciło jak wzłym śnie. Dyktanda, klasówki izbiórka na komitet rodzicielski. Jest nawet gorzej. Sam muszę za ten komitet płacić.
Kolorowanka / fot. Billy Alexander / stock.xchng
N

Nikt nie wejdzie - jak mówi przysłowie - dwa razy w te same buty. Nawet w juniorki. Szkoła się zmienia (a w każdym razie reformuje). Kiedyś, na przykład, uczono polskiego, rachunków, przyrody i śpiewu. Z czasem przedmioty te zostały wyparte przez matematykę, wiedzę o środowisku i wychowanie muzyczne. Współczesny plan lekcji wypełniają tajemnicze skróty, które brzmią jak nazwy służb specjalnych: ZEW, PARTY (sic!) i EFEKT. Niedawno odkryłem także istnienie "Fakultatywnego Treningu Technik Efektywnego Uczenia Się" - za niewielką dopłatą szkoła zadba, żeby dziecko zapamiętywało, co się mówi na lekcjach.

Zmieniają się też książki. Najpierw, w czasach mojego dzieciństwa, "Elementarz" Falskiego zastąpiono dziełem o pretensjonalnym tytule "Litery". Ale to było jeszcze małe miki. Dziś używamy produktu pod nazwą Cykl Edukacyjny "Wesoła Szkoła".

Radość o poranku...

6032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]