Reklama

Ładowanie...

Moc Słowa

07.09.2020
Czyta się kilka minut
W

We wrześniowe wspomnienie świętego Grzegorza Kościół czytał nam w liturgii Ewangelię o powołaniu pierwszych uczniów zaczerpniętą od św. Łukasza (Łk 5, 1-11). Ta Ewangelia zawsze była dla mnie ważna. Teraz dotarła do mnie ze wzmożoną siłą, zwłaszcza w kilku swoich momentach.

Pierwszy: Szymon (przyszły Piotr) mówi do Jezusa: „Nauczycielu, całą noc pracowaliśmy, i niceśmy nie ułowili; lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”.

„Na Twoje słowo...”. Cały wcześniejszy rozdział traktuje o tym, że Szymon widział moc Słowa Jezusowego. Widział, jak swoim Słowem w synagodze w Kafarnaum Jezus wyrzucił demona z człowieka opętanego (wraz z innymi był pewnie „zdumiony”, gdyż Słowo Jezusa było „pełne mocy”, zob. Łk 4, 32 i 36). Zaraz potem we własnym domu był świadkiem tego, że Nauczyciel swoim Słowem „rozkazał” (w. 39) gorączce, która trawiła jego teściową, i ta ją opuściła. Teraz wezwany...

2964

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]