Reklama

Milczące światło

Milczące światło

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Raz w życiu doznałem mistycznego przeżycia. To było kilkanaście sekund. Mówię o tym, bo ośmieliło mnie wyznanie jednego z papieży, że jemu raz - tylko raz - zdarzyło się coś podobnego. Nagle poczuł, że Chrystus jest obok. A są ludzie, jak chociażby św. Faustyna, którzy taką Obecność przeżywają przez całe życie, rozmawiają z Jezusem.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Gdy odmawiamy różaniec, staramy się wyobrażać sobie poszczególne sceny. Przy Wniebowzięciu wyobraźnia zawodzi: na myśl przychodzą tylko odpustowe obrazki.

WOJCIECH KILAR: - Różaniec późno zaistniał w moim życiu, ale towarzyszy mi już od ćwierć wieku. Kiedyś był dla mnie suchym rozpatrywaniem Tajemnic. Z biegiem czasu rozważanie spraw Bożych, Maryjnych, historii Zbawienia splotło się z mechanicznym powtarzaniem Zdrowasiek, a zarazem z myśleniem o sprawach dnia. Różaniec stał się modlitwą za siebie, za bliskich, za świat, zwierzęta, przyrodę. Wrósł w życie, jest równie oczywisty jak poranne wstawanie z łóżka. Paciorki są wszędzie - w domu, w marynarkach i koszulach, dlatego kupuję koszule z kieszonkami. Chcę, żeby zawsze był przy mnie. Bywa i tak, że zmieniam porządek odmawiania Tajemnic - ze względu na to, co dzieje się...

14008

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]