Reklama

Męskie zachowania

Męskie zachowania

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Plotki o rzekomym piśmie z Watykanu, które miało zrehabilitować abp. Juliusza Paetza, krążyły w Poznaniu od tygodni. Dopiero media przecięły domysły i niedomówienia - nie pierwszy raz w tej aferze.
S

Sprawa Paetza to wrzód na poznańskim Kościele - rzekł kilka miesięcy temu jeden z szanowanych poznańskich księży. - Wrzód nieprzecięty, który wciąż ropieje".

Jak niemal każdy z zainteresowanych, nie chciał wypowiadać się pod nazwiskiem. Kapłan zdegustowany był pozostawieniem odwołanego w 2002 r. hierarchy w Poznaniu - na dodatek w sąsiedztwie katedry, gdzie po odejściu z urzędu, zgodnie ze swoim życzeniem, zamieszkał arcybiskup senior.

- To główne źródło wszystkich kłopotów - oburzał się tym faktem wspomniany ksiądz.

Ostatnia sprawa pokazała, że miał rację.

Z Papieżem, w katedrze, na procesji

Trzy tygodnie temu abp Paetz z dumnie podniesioną głową szedł jak co roku ulicami Poznania w centralnej procesji Bożego Ciała. Na tysiącach wiernych nie zrobiło to specjalnego wrażenia. W ...

10336

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]