Reklama

Męskie zachowania

Męskie zachowania

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Plotki o rzekomym piśmie z Watykanu, które miało zrehabilitować abp. Juliusza Paetza, krążyły w Poznaniu od tygodni. Dopiero media przecięły domysły i niedomówienia - nie pierwszy raz w tej aferze.
S

Sprawa Paetza to wrzód na poznańskim Kościele - rzekł kilka miesięcy temu jeden z szanowanych poznańskich księży. - Wrzód nieprzecięty, który wciąż ropieje".

Jak niemal każdy z zainteresowanych, nie chciał wypowiadać się pod nazwiskiem. Kapłan zdegustowany był pozostawieniem odwołanego w 2002 r. hierarchy w Poznaniu - na dodatek w sąsiedztwie katedry, gdzie po odejściu z urzędu, zgodnie ze swoim życzeniem, zamieszkał arcybiskup senior.

- To główne źródło wszystkich kłopotów - oburzał się tym faktem wspomniany ksiądz.

Ostatnia sprawa pokazała, że miał rację.

Z Papieżem, w katedrze, na procesji

Trzy tygodnie temu abp Paetz z dumnie podniesioną głową szedł jak co roku ulicami Poznania w centralnej procesji Bożego Ciała. Na tysiącach wiernych nie zrobiło to specjalnego wrażenia. W ...

10336

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]