Reklama

Ładowanie...

McCain byłby lepszy

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Z polskiego punktu widzenia najistotniejsze znaczenie ma stosunek przyszłego prezydenta USA do Rosji. A McCain częściej i mocniej niż Obama wypowiadał się krytycznie o polityce Moskwy.
K

Kampania prezydencka w USA wkroczyła w ostatnią, finałową już fazę. I chociaż wedle sondaży znacznie większe szanse na sukces 4 listopada ma Barack Obama - idący do wyborów pod hasłem fundamentalnej zmiany - paradoksalnie jednak to jego rywal, senator Republikanów John McCain, może posiadać lepsze odpowiedzi na trudne wyzwania XXI w.

Weźmy pod uwagę kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego i coraz bardziej palący problem Iranu. Obama gotów jest rozmawiać z jego przywódcą bez jakichkolwiek warunków wstępnych. McCain wolałby natomiast zwiększyć międzynarodową presję na irański rząd, przez skoordynowane działanie z innymi państwami. Można doceniać wiarę Obamy w szanse wypracowania porozumienia z Teheranem, ciężko ją jednak podzielać. Prezydent Ahmedineżad nie myśli kategoriami cynicznej, racjonalnej Realpolitik. Posługuje się językiem teologii politycznej. W jego...

4580

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]