Reklama

Ma kłopoty „Bednarska”

Ma kłopoty „Bednarska”

23.06.2009
Czyta się kilka minut
W Warszawie trwa spór o los najstarszego w kraju liceum społecznego "Bednarska". Uniwersytet Warszawski nakazał instytucji wyprowadzkę z zajmowanego przez nią budynku.
P

Przypomnijmy: w należącym do UW budynku od 1989 r. mieści się słynna szkoła, założona m.in. przez Krystynę Starczewską, znaną opozycjonistkę, jedną z najważniejszych postaci w polskiej oświacie powojennej i tegoroczną laureatkę Medalu św. Jerzego. To twórcy szkoły przejęli budynek od PZPR. Uniwersytet Warszawski dostał prawo własności do budynku od warszawskiego kuratorium w 1995 roku. Dotychczas obowiązywała umowa, w myśl której większość sal użyczona była liceum. "Bednarska" nie płaciła czynszu i traktowana była jak młodszy brat uniwersytetu, tym bardziej że jego pracownicy naukowi byli współzałożycielami szkoły. UW wypowiedziało jednak umowę i nakazało wyprowadzkę, tłumacząc się kłopotami lokalowymi Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Po dwóch spotkaniach z władzami uniwersytetu dyrekcja szkoły nie widzi szans na pozytywne rozwiązanie problemu. Na...

1898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]