Reklama

„Leopard” ustrzelony

„Leopard” ustrzelony

13.02.2012
Czyta się kilka minut
Młyny sprawiedliwości mielą w Polsce okrutnie powoli, ale czasem skutecznie. W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy wydał wyrok w szeroko opisywanej przez „Tygodnik” sprawie oszukanych klientów deweloperskiej spółki „Leopard”.
S

Sąd unieważnił hipoteki na nieruchomościach należących do klientów, a ustanowione na rzecz największego wierzyciela, uznając, że doszło do rażącego naruszenia zasad życia społecznego – ci, którzy stracili najwięcej, jednocześnie zostali potraktowani najgorzej i stanęli jako ostatni w kolejce do odzyskania swoich pieniędzy.

Dwa dni wcześniej do aresztu trafili członkowie zarządu „Leoparda” oraz pozostający dotychczas w cieniu spiritus movens operacji finansowych. Trzej mężczyźni będą oskarżeni o to, że narazili kupujących mieszkania oraz podwykonawców na wielomilionowe straty.

Do odzyskania mieszkań jeszcze droga daleka, ale wyrok SN daje nadzieję: spółki deweloperskie nie mogą stać ponad prawem, nie mogą też traktować swoich klientów jak stada dojnych krów, z których można wycisnąć ostatni grosz bez konsekwencji.

Niedługo w życie wchodzi ustawa o ochronie...

1306

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]