Reklama

Ładowanie...

Lektury dla skandalistów

09.09.2008
Czyta się kilka minut
Barnaba chciał również zabrać ze sobą Jana, zwanego Markiem, ale Paweł prosił, aby nie zabierać tego, który odszedł od nich w Pamfilii inie brał udziału w ich pracy. Zaostrzył się spór, tak iż oddalili się od siebie wzajemnie. Dz 15, 37-39
G

Gdyby spór Barnaby z Pawłem przypadł współcześnie w okresie wakacji, mógłby tak przykuć uwagę mediów przez cały sezon, że nie trzeba byłoby już ani dodatkowych informacji o UFO, ani radykalnych propozycji sekcji zwłok dla kolejnych mordowanych generałów. Poznalibyśmy wtedy wszystkie niedyskrecje dotyczące konfliktu w gronie apostołów. Seria reportaży z Pamfilii pozwoliłaby ustalić, dlaczego oficjalnie Jan Marek zdystansował się wobec św. Pawła i jakich dodatkowych powodów tej reakcji można się jeszcze domyślać. Obszerny zbiór wywiadów kipiałby od podejrzeń, jakie konkretne zachowania wchodziły w grę, gdy biblijny autor używał eufemistycznego określenia "spór się zaostrzył".

W atmosferze pogoni za sensacją całe podróże apostolskie św. Pawła stałyby się nieistotnym epizodem, gdyż uwagę odbiorcy skierowano by w stronę pytań: kto jeszcze mógł się z kim pokłócić,...

1642

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]