Reklama

Leczenie otyłości i obiecujące wyniki

Leczenie otyłości i obiecujące wyniki

15.02.2021
Czyta się kilka minut
O

Osoby, które przez 68 tygodni przyjmowały semaglutyd, stosunkowo nowy lek, wykorzystywany dotąd w terapii cukrzycy typu 2, zrzuciły średnio 15,3 kg – ogłosili John P.H. Wilding i współpracownicy w raporcie z testów klinicznych III fazy, opublikowanych w „New England Journal of Medicine”. W badaniu wzięło udział blisko 2 tys. osób z otyłością (średnia waga 105 kg) z 16 krajów. W grupie kontrolnej, której podano placebo, odnotowano spadek wagi ciała o 2,6 kg. Autorzy podkreślają, że żaden inny lek nie osiągnął dotąd nawet zbliżonych wyników.

Semaglutyd działa podobnie jak jeden z hormonów uwalnianych do krwi po posiłku, wywołujących uczucie sytości – przyjmowanie tego leku prowadzi do obniżenia apetytu. Producent, duńska firma Novo Nordisk, złożył już wniosek o dopuszczenie opracowanej terapii w USA i Unii Europejskiej. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

kontrolując jednak spożycie kalorii. Do poprzedniej wagi 96 kg już nie wróciłem, w kolejnych latach tracąc dalsze 11 kg. Dziś, po 5 latach mam 65 kg.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]