Reklama

Kwękanie

Kwękanie

07.12.2010
Czyta się kilka minut
2. niedziela adwentu
B

Boże, jakie te nasze czasy straszne! Tak źle, jak dzisiaj, nigdy jeszcze nie było. Wszędzie kryzys goni kryzys i kryzysem pogania. W Kościele podobnie. Kryzys jest faktem, mówią. Czymże innym jest ta potworna laicyzacja, to zeświecczenie, ten zajadły antyklerykalizm, prymitywny materializm, ten obrzydliwy panseksualizm, bezduszny relatywizm - jak nie przejawem całkowitego rozprzężenia, a co za tym idzie: upadku struktur kościelnych i nie tylko, bo doktryny również?

Owszem, to prawda, pogubiliśmy się, ale to nie powinno być powodem rozpaczań nad stanem Kościoła. Podobnie jak mówienie o prześladowaniu Kościoła, a zwłaszcza duchownych, u nas, w Polsce. Ponoć prześladowaniu okrutniejszym od tego, które miało miejsce za komunizmu. Czyżby już wymarli pamiętający tamte czasy?

Przyczyn takiego stanu rzeczy w Kościele niektórzy dopatrują się, o dziwo,...

2863

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]