Reklama

Kto z kim i przeciw komu

Kto z kim i przeciw komu

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Odrzucenie w ubiegłym tygodniu przez ukraiński parlament kandydatury Jurija Jechanurowa, zaproponowanego na premiera przez prezydenta Wiktora Juszczenkę i zatwierdzenie go w powtórnym głosowaniu pokazało, że Juszczence potrzebni są nowi sojusznicy.
P

Prezydent gotów jest wyciągać rękę do niedawnych oponentów, natomiast najbliższy jego współpracownik z Majdanu Nezależnosti, była premier Julia Tymoszenko, może przejść do opozycji. Niezatwierdzenie Jechanurowa w pierwszym głosowaniu było sukcesem pani Tymoszenko: to jej blok (wraz z komunistami i politykami skupionymi wokół Wiktora Janukowycza, rywala Juszczenki w jesiennych wyborach prezydenckich) przesądził o wyniku.

Juszczenko - przed powtórnym zgłoszeniem kandydatury Jechanurowa parlamentowi - zaprosił do rozmów Tymoszenko i Janukowycza. Liderzy Pomarańczowej Rewolucji usiedli przy jednym stole z niedawnym przeciwnikiem. Pomarańczowy kolor ukraińskiej polityki zaczął nabierać nowych odcieni. Ukraińską prasę obiegła przeróbka plakatu Juszczenki z okresu wyborów, na którym zamiast swojego synka trzyma na rękach na rękach Janukowycza.

...

1838

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]