Reklama

Kryzys w Kościele

Kryzys w Kościele

20.09.2011
Czyta się kilka minut
Kosciół jest w stanie permanentnego kryzysu - to jego naturalny stan.
"

"Istnienie kryzysu w Kościele nie ulega dziś wątpliwości. (...) Kościół dotknęła »milcząca schizma« buntowników, którzy pozostają de nomine katolikami, rozluźniając coraz bardziej swoje związki z Kościołem instytucjonalnym" - pisał Jerzy Turowicz w 1969 r. Artykuł wywołał niezadowolenie części biskupów. Prymas Wyszyński publicznie, z ambony, powiedział, że w Kościele nie ma żadnego kryzysu, i że "można mówić co najwyżej o kryzysie publicysty", który mówi o kryzysie w Kościele.

Teraz o kryzysie w Kościele mówi się otwarcie. Przed rokiem (18 września 2010) Benedykt XVI mówił o tym w Londynie: "Nikt, kto patrzy realistycznie na nasz współczesny świat, nie będzie sądził, że chrześcijanie mogą poprzestać na tym, co zwykle czynią, nie zważając na głęboki kryzys wiary, który dotyka nasze społeczeństwo, czy po prostu uważać, że dziedzictwo wartości, przekazanych...

5063

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]