Reklama

Kryzys, czyli rezultat

Kryzys, czyli rezultat

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Przyszłość jest niepewna - to jedyne pewne stwierdzenie, które wyłania się z mętnego obrazu kryzysowej rzeczywistości. Nie tylko nie wiemy, co nas czeka za miesiąc czy rok - nie wiemy nawet, czy dotknął nas kryzys, czy "tylko" recesja.
W

W "Uchu Igielnym" staramy się zmierzyć z niepewnością ekonomiczną: w wymiarze makro i mikro. Pokazujemy przyczyny, które doprowadziły do obecnego stanu światowej gospodarki, przyglądamy się skutkom, radzimy, jak sobie radzić, prognozujemy przyszłość.

"Kryzys zdyskredytował wolny rynek w oczach wielu mieszkańców świata, spowodował wzrost akceptacji dla ingerencji państwa zarówno w działalność rynków finansowych, jak i w całą gospodarkę (...). I to (...) jest na dłuższą metę najbardziej szkodliwym efektem kryzysu" - przekonuje Halina Bińczak, a Michał Zieliński żałuje, że Polska nie jest dzisiaj w strefie euro, bo jeśliby była, to "nasze bezpieczeństwo byłoby większe". Zieliński nie wierzy też, żeby Polska przyjęła szybko wspólny pieniądz.

Niezależny ekonomista Ryszard Petru postrzega prognozy dotyczące polskiej gospodarki jako "grę na...

2292

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]