Reklama

Kryzys, czyli rezultat

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Przyszłość jest niepewna - to jedyne pewne stwierdzenie, które wyłania się z mętnego obrazu kryzysowej rzeczywistości. Nie tylko nie wiemy, co nas czeka za miesiąc czy rok - nie wiemy nawet, czy dotknął nas kryzys, czy "tylko" recesja.
W

W "Uchu Igielnym" staramy się zmierzyć z niepewnością ekonomiczną: w wymiarze makro i mikro. Pokazujemy przyczyny, które doprowadziły do obecnego stanu światowej gospodarki, przyglądamy się skutkom, radzimy, jak sobie radzić, prognozujemy przyszłość.

"Kryzys zdyskredytował wolny rynek w oczach wielu mieszkańców świata, spowodował wzrost akceptacji dla ingerencji państwa zarówno w działalność rynków finansowych, jak i w całą gospodarkę (...). I to (...) jest na dłuższą metę najbardziej szkodliwym efektem kryzysu" - przekonuje Halina Bińczak, a Michał Zieliński żałuje, że Polska nie jest dzisiaj w strefie euro, bo jeśliby była, to "nasze bezpieczeństwo byłoby większe". Zieliński nie wierzy też, żeby Polska przyjęła szybko wspólny pieniądz.

Niezależny ekonomista Ryszard Petru postrzega prognozy dotyczące polskiej gospodarki jako "grę na...

2292

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]