Reklama

Krótka historia medialna

Krótka historia medialna

14.07.2014
Czyta się kilka minut
W ubiegłym tygodniu jeden z tabloidów doniósł, że chorego na raka wiceministra zdrowia jeden ze szpitali najpierw „zaraził sepsą”, następnie zaś przetoczył mu „krew od dawcy zakażonego wirusem HIV”.
Fot. GODONG / BSIP / EAST NEWS

„Jeżeli tak w Polsce leczy się lekarza i wiceministra zdrowia, to strach pomyśleć, co może spotkać zwykłego pacjenta” – pisał tabloid.
Spektakularna historia – służba zdrowia (mszcząc się na urzędnikach?) chce wykończyć wiceministra – musiała istotnie spowodować blady strach u niejednego „zwykłego pacjenta”. Nic to, że niewiele się w niej zgadza: sepsą nie da się nikogo zarazić, bo jest stanem organizmu, nie zaś jednostką chorobową, a historia z krwią od dawcy jest znacznie bardziej skomplikowana: wirusa HIV wykryto u dawcy przy kolejnym pobraniu, długo po tym, jak krew z pierwszego pobrania znalazła się w organizmie wiceministra (u którego już po przetoczeniu nie wykryto groźnego wirusa). Andrzej Włodarczyk, który od dwóch lat nie jest już wiceministrem, w rozmowie z „Tygodnikiem” wyraził zresztą wdzięczność szpitalowi i lekarzom, że z poświęceniem i fachowo walczyli o jego...

1438

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]