Reklama

KRONIKA

KRONIKA

27.08.2013
Czyta się kilka minut
20 – 26 sierpnia
J

Ja się nie podpisuję. (Odpowiedź Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka na pytanie, czy episkopat podpisuje się pod listą zagrożeń duchowych sporządzoną przez ks. Przemysława Sawę; „Rzeczpospolita”, 20 sierpnia.)
„Kościół nie będzie się odwracał od homoseksualistów” – zadeklarował abp Józef Kowalczyk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” (20 sierpnia). Prymas przypomniał tradycyjne nauczanie, że za grzech Kościół uznaje praktyki homoseksualne i sprzeciwia się małżeństwom homoseksualnym. „Do państwa natomiast należy uregulowanie osobom tej samej płci żyjącym razem wszystkiego tego, co dotyczy spraw majątkowych, spadkowych, dziedziczenia itp.” – powiedział abp Kowalczyk. Prymas skomentował także propozycję PiS, aby do konstytucji wpisać zwrot „W imię Boga wszechmogącego”. „W Konstytucji RP jest wystarczająco jasne odniesienie do Boga” – zauważył...

5024

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]