Reklama

KRONIKA

KRONIKA

21.08.2012
Czyta się kilka minut
13 - 20 sierpnia 2012
E

Eliminacja różnych form dyskryminacji wobec kobiet wymaga przede wszystkim nowych postaw i zachowań w płaszczyźnie społecznej, kulturalnej i duchowej.
(Metropolita Katowicki Abp Wiktor Skworc na dorocznej pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich, 19 sierpnia)

Społeczeństwo powinno umożliwić kobiecie wybór jej aktywności – uważa abp Wiktor Skworc. W zależności od tego, czy chce ona zająć się jedynie sprawami domu, czy chce podjąć pracę zawodową, obie te drogi powinny być w równym stopniu możliwe do realizacji, i nic nie powinno zmuszać kobiety do dramatycznego nieraz wyboru pomiędzy pracą a rodziną. Praca kobiet poza domem nie powinna być wyżej ceniona niż ta w domu, która także ekonomicznie ma nieocenioną wartość. Takie poglądy wyraził metropolita katowicki na dorocznej pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich, która odbyła się 19...

5057

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]