Reklama

Królicza mość

Królicza mość

21.09.2015
Czyta się kilka minut
W Uszatej Przystani porzucone króliki czekają na lepszy los. A raczej: lepszych właścicieli.
Królik Truffla, podopieczny Uszatej Przystani, Kraków, wrzesień 2015 r. Fot. Kamila Zarembska
N

Niespodzianka ma spektakularnie długie uszy, lubi jeść miętę i skacze do góry jak wypuszczona z procy – byłaby świetną zawodniczką kaninhop, króliczego biegu przez płotki, dyscypliny popularnej w Skandynawii. Chmurek mieści się w dłoni, jest chorowity, nieśmiały i łagodny. Cicha, nieduża Malwa przypomina śmieszną kulkę z waty. Srebrna Pola, podobna do zająca z tundry, została złapana w Chrzanowie; powoli przyzwyczaja się do bezpiecznej sytuacji, choć wciąż nerwowo popiskuje i tupie. Wraz z kilkorgiem innych królików mieszkają w krakowskiej Uszatej Przystani, czekając na nowe domy.

Można spotkać tu całe spektrum króliczej urody i osobowości, z którego bogactwa nie wszyscy zdają sobie sprawę. Być może dlatego, że jako bohater kultury i popkultury, w przeciwieństwie do psa czy kota, królik wydaje się być niedoceniony. Mamy jednak kilku długouchych bohaterów. Oczywiście Królik...

7811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]