Reklama

Krok od śmieszności

Krok od śmieszności

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Tak w demokracji nie da się ani rządzić, ani odzyskać władzy. Radykalizm PiS graniczy już z manią prześladowczą: jedynie ja, "brat" i nasza partia reprezentujemy jeszcze polskie interesy.
P

Prawo i Sprawiedliwość to była partia, która dla milionów prawicowych wyborców ucieleśniała marzenia o takiej prawicowej formacji na scenie politycznej, o której można powiedzieć: poważna. Bo przecież protoplasta PiS, Porozumienie Centrum, było poważną siłą polityczną tylko przez kilka miesięcy (mniej więcej do zwycięstwa Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich). Potem zaczęło się dzielić i skłócać z partnerami, a w końcu marginalizować, czyli podzieliło normalny w III RP los partii prawicowych. Było tych partii wiele, bardzo wiele, a nawet za dużo. Nie umiały porozumieć się nawet na własnym politycznym podwórku i wszystkie dość szybko schodziły ze sceny. Niektórzy wierzyli, że Akcja Wyborcza Solidarność wypracuje standard poważnej siły politycznej (nie partii, z oczywistych względów). I ta wiara szybko jednak zetlała pod naporem nieporadności, kłótni i zwykłej prywaty, którą...

12761

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]