Reklama

Krecia robota

Krecia robota

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Na uniwersytecie w Retymnonie na Krecie protest wykładowców trwa już od kilku tygodni. Każdy poniedziałek zajmują wiece protestujących. Taki strajk – słychać na kampusie uczelni – to ciężka praca. W minionym tygodniu strajkowała cała Grecja.
4

40-letniego Manolisa ze wsi Fourni trudno dogonić, gdy w ciemnościach nocy mknie pod górę krętą drogą, opasającą wzgórza we wschodniej części Krety. Nawet samochód nie daje rady jego skuterowi. – Całkiem nowy – chwali się Manolis, gdy zatrzymuje się w końcu przed tawerną w swojej rodzinnej wsi. – Cztery konie mechaniczne. I jaki tani: tylko tysiąc euro!

Codziennie wieczorem Manolis wraca do domu z wybrzeża wyspy, gdzie wynajmuje apartamenty z widokiem na lazurowe morze. Tam Grecja wygląda jeszcze jak na pocztówce. Lecz tutaj, w górach, bałagan widać już całkiem dobrze. Najlepszym dowodem – wezwanie na rozprawę: za kilka dni Manolis ma stawić się w sądzie miasteczka Neapoli w charakterze świadka. Nie on jeden – kilkuset innych ma opowiedzieć, co wie o największym lokalnym skandalu z defraudacją unijnych pieniędzy.

WSPÓŁCZYNNIK PORSCHE

Fourni to...

12262

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]