Reklama

Koszmar z castingu

Koszmar z castingu

03.07.2005
Czyta się kilka minut
Czy w czasach forów dyskusyjnych i czatów odległość między ludźmi rzeczywiście się zmniejszyła? Czy kontakty internetowe albo tzw. szybkie randki, pozwalające na błyskawiczną selekcję potencjalnego partnera, mają cokolwiek wspólnego z prawdziwym spotkaniem?.
B

Być może unowocześniono jedynie starą jak świat instytucję swatki czy biura matrymonialnego. Znacznie więcej tu jednak miejsca na “autolans", czyli możliwie najlepsze sprzedanie swojej osoby. Znacznie większe też niebezpieczeństwo bycia ofiarą czyjegoś żartu, podstępu, nieuczciwej gry. Mowa oczywiście nie o seksualnym polowaniu czy niewinnym flircie, ale o desperackiej próbie poszukiwania drugiej połowy.

Pan Aoyama z “Gry wstępnej", wdowiec zmęczony siedmioletnim celibatem, postanawia ożenić się po raz drugi. Ale zapracowany biznesmen w średnim wieku nie ma czasu ani ochoty na nawiązywanie bliskich relacji. Kobiety z otoczenia traktuje jak powietrze, pielęgnując wspomnienie zmarłej małżonki. Jej następczyni musiałaby być co najmniej tak samo doskonała. A jeszcze lepiej, by była modelem nowszym o jakieś 20 lat. Musi też reprezentować tradycyjne wartości i...

5536

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]