Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

20.02.2023
Czyta się kilka minut
13–20 lutego
D

DO KOŃCA

„Na razie nie ma tego w moim programie” – odpowiedział papież, pytany podczas niedawnej wizyty w Demokratycznej Republice Konga przez jezuitów o ewentualną rezygnację. Franciszek uważa, że posługa papieża jest dożywotnia.

BEATYFIKACJA

Do Markowej na Podkarpaciu 10 września 2023 r. przyjedzie prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, by w imieniu papieża beatyfikować Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich siedmioro dzieci, zamordowanych przez hitlerowców w 1944 r. za ukrywanie Żydów.

WYRÓŻNIONA

Założycielka pierwszego hospicjum na Litwie, polska zakonnica Michaela Rak, została odznaczona przez prezydenta Litwy Krzyżem Kawalerskim Orderu Wielkiego Księcia Litewskiego Giedymina.

WSTRZĄSY

„Podczas nabożeństwa proszę o odniesienie się w kazaniu do tragedii bestialskiej rosyjskiej napaści na Ukrainę” – napisał w liście wzywającym do modlitwy o pokój prawosławny arcybiskup przemyski i gorlicki Paisjusz. W kontekście niedawnego „wiernopoddańczego” listu zwierzchnika polskiego prawosławia abp. Sawy do patriarchy moskiewskiego Cyryla portal Ekumenizm.pl pyta: czy w polskim prawosławiu trwają ruchy tektoniczne.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]