Reklama

Ładowanie...

Kościół w Polsce marnuje szansę na opowiedzenie o zwykłej świętości zwykłych ludzi

14.02.2023
Czyta się kilka minut
List do proboszcza w sprawie kazań o Carlu Acutisie
Beatyfikacja Carla Acutisa w Asyżu, 10 października 2020 r. / AP/Associated Press/East News
K

Księże Proboszczu,

miałem okazję wysłuchać w ostatnią niedzielę w kościele parafialnym kazania o beatyfikowanym w 2020 r. Carlo Acutisie z okazji peregrynacji jego relikwii. Przedstawił Ksiądz tego zmarłego na białaczkę 15-latka jako przodownika modlitwy: codziennie msza z komunią, adoracja, różaniec i nowenna, co tydzień spowiedź. Do tego Acutis rozdawał ubogim swoje kieszonkowe, uczył dzieci i starszych ludzi programowania. Opiekował się czterema psami, dwoma kotami, miał też akwarium z rybkami. Dobrze się uczył, był posłuszny rodzicom i wychowawcom, zawsze się uśmiechał, a nawet leżąc w szpitalu, w ostatnich dniach życia, pytany o to, jak się czuje, zapewniał, że nic go nie boli.

W naszej szkole katecheta też opowiadał dzieciom o Acutisie i nawet przebił stawkę: otóż miał on się modlić sześć godzin dziennie. Do tego grał w piłkę i na saksofonie, i jeszcze pomagał w...

7339

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]