Reklama

Korytarz (opowieść sanitariusza)

Korytarz (opowieść sanitariusza)

20.06.2016
Czyta się kilka minut
Mamy zabrać pacjenta na rezonans. – Nie ma. Są za to zwłoki. – Dobra, możemy brać zwłoki. – Zaraz, zaraz, jest ten rezonans. To wy pacjenta, a pan Marek zwłoki.
Fot. Grażyna Makara
Paweł Reszka / Fot. Grażyna Makara
M

Marek uśmiecha się. Dostał chudzielca albo chudzielicę – kto to zgadnie? Maleńki zawiniątek czarnej materii na kozetce.
Za to na rezonans jedzie wielkie łóżko. Pacjentka też jakaś duża, a niech to. Winda, w środku dnia trzeba czekać i czekać. Dlatego kozetka i łóżko stają na chwilę obok siebie. Śmierć obok tlącego się jeszcze życia. Straszne?
Pacjentka patrzy na stojące obok zawiniątko, ale trudno powiedzieć, czy cokolwiek do niej dociera. Nie mówi, twarz lana z wosku, widać: ciężki przypadek.

Kim jest?

Wiemy o niej sporo. Ile ma lat, jak ma na imię, jak się nazywa. Wiemy, na jakie badanie jedzie. Wszystko to wypisane jest w skierowaniu, które sanitariusz musi mieć w kieszeni.

Ale to nie jest istotne, bo takich skierowań w ciągu dnia są dziesiątki. W sumie ważne jest to, dokąd się jedzie, a nie z kim. Ważniejsze od tego, czy to leciwy mężczyzna, czy też...

4436

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]