Reklama

Won!

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Myślę o hotelu i wydobywam z pamięci całe ciągi bezimiennych miejsc, które się zlewają w jeden tymczasowy dom.
/fot. Michał Kuźmiński
W

W podróży wszystko może się zdarzyć, wszystko w sensie dosłownym: droga urywa się nagle, choć jest na mapie, wiadukt zawisł w połowie; zamiast ciągu dalszego jakiś podrdzewiały znak drogowy i zamiast drogi jest tylko piasek; albo grupa Cyganów na środku szosy, którzy zrzucili klapki i tańczą, jakby się im coś objawiło, z ramionami wysoko; ale to nie objawienie, tylko radość z niczego, niedostępna mnie i mnie podobnym - ot, parę piw w plastikowej butelce, każdy z każdym tańczy, a jedna stara baba osobno, bo się jej tak podoba. I za chwilę my też tańczymy, już wrzeszczy jakaś młoda "sapagi daj" i pokazuje, że ona bosa, a ja obuty, ale siostra jej da w łeb, żeby się zamknęła i tańczyła dalej. Tak bywa w drodze, i kiedy dzień się skończy, zapadam na miłość do hotelu.

Potrzebny hotel, motel, cokolwiek, miejsce dla pozbierania myśli i dla oddechu, prysznic albo...

12700

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]