Reklama

Korona na czubku piramidy

Korona na czubku piramidy

07.03.2004
Czyta się kilka minut
Wybory prezydenckie w Rosji w drugą niedzielę marca pozostaną wyborami wyłącznie z nazwy. Faktycznie staną się plebiscytem popularności Władimira Putina. Zwycięstwo może prezydentowi wytrącić z rąk już tylko jakaś niespodziewana, niewyobrażalna katastrofa.
Patriarcha Aleksy II i prezydent Władimir Putin
Z

Zagrożeniem dla umocnienia się pozycji Putina w drugiej kadencji może być słabszy od spodziewanego wynik przy małej frekwencji. Dlatego zadaniem strategów ze sztabu wyborczego głowy państwa jest przypilnowanie, aby uspokojony notowaniami faworyta w sondażach - przewidują one do 80 proc. głosów już w pierwszej turze - jego wierny, acz leniwy elektorat nie przespał momentu, gdy trzeba wstać z wersalki i ruszyć do urn.

Zaskakujące odwołanie rządu Michaiła Kasjanowa na niespełna trzy tygodnie przed wyborami wygląda więc jak próba ożywienia atmosfery. Jednak wiele wskazuje na to, że nie tylko tym podyktowany był zamaszysty gest Putina-kandydata. To świadectwo, że za fasadą spokoju w korytarzach Kremla toczy się zażarta walka o władzę.

Gramy na tatami

Jednym z “osiągnięć" pierwszej kadencji prezydenta Putina było...

10680

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]